روند مرگ های کرونایی افزایشی خواهد بود

روند مرگ های کرونایی افزایشی خواهد بود

بهرام عین‌اللهی، از محل واکسیناسیون واکسن نورا در بیمارستان بقیه‌الله الاعظم (عج) بازدید کرد.

وی در حاشیه این بازدید با گرامی‌داشت اعیاد گذشته و پیشرو گفت: در چنین روز فرخنده‌ای شاهد اجرای واکسیناسیون واکسن نورا هستیم. واکسن نورا یکی از واکسن‌های بسیار پیشرفته از پروتئین نوترکیب است و طبق مطالعاتی که در دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله که در واقع تولیدکننده واکسن است، انجام شده در ۹۴ درصد موارد مؤثر بوده و می‌توان گفت از واکسن‌های بدون عارضه کشور است و مطالعات و مقالات آماده شده نیز حاکی از همین موضوع است.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: امیدواریم این واکسن در کشور توزیع شود و به‌خصوص الان که وارد موج هفتم کرونا شدیم، توصیه به هم‌وطنان این است که حتماً مراجعه کنند و واکسن یادآور خود را تزریق کنند تا شاهد درگیری بیشتر مردم نباشیم.

وی اظهار کرد: در حال حاضر در شروع موج هفتم کرونا هستیم و از یکی دو هفته قبل افزایش مراجعان و بستری را داشتیم.

عین‌اللهی تصریح کرد: طبیعی است که وقتی افزایش مراجعان و بستری ایجاد می‌شود و بیماران بدحال به آی سی یو منتقل می‌شوند، آمار مرگ و میر بالا خواهد رفت و با توجه به اینکه در حال حاضر بین هفته دوم تا سوم هستیم مرگ و میر دورقمی شده است.

وزیر بهداشت اظهار کرد: امیدواریم با واکسیناسیون و رعایت پروتکل‌های پیشگیری‌کننده کرونا شاهد کم شدن آمار باشیم.

وی با تاکید بر اینکه آمار فوتی‌های کرونا به دلیل اینکه مراجعان و بستری زیاد بوده افزایشی خواهد بود، اذعان کرد: هر زمان که مراجعان و بستری کاهش یافت، آمار فوتی‌ها نیز کاهش پیدا خواهد کرد اما در حال حاضر مراجعان و بستری کاهشی نیست.