تاکید دکتر ابوالقاسمی بر رعایت شیوه نامه‌ها و واکسیناسیون

تاکید دکتر ابوالقاسمی بر رعایت شیوه نامه‌ها و واکسیناسیون

دکتر حسن ابوالقاسمی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با بیان اینکه استفاده از ماسک در محیط‌های سربسته ضروری است، افزود: دیروز از ۱۰۰ نفر مشکوک به ابتلا به کرونا که به بیمارستان بقیه الله (عج) مراجعه کرده بودند، تست ۸۰ نفر مثبت شد.
وی ادامه داد: به نظر می‌رسد این روند افزایشی، شروع یک موج جدید باشد، اگرچه تا کنون علائم افرادِ مبتلا شبیه به سرماخوردگی است و با تب یا علائم گوارشی همراه است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) در پاسخ به این سوال که آیا این سویه منجر به درگیری ریه می‌شود، گفت: علایم عمیق سویه‌های پیشین در بیماران جدید، کمتر مشاهده می‌شود، اما هنوز برای اظهار نظر درباره علائم بالینی بیماران زود است.

ابوالقاسمی با بیان اینکه تزریق نوبت یادآور واکسن کمک زیادی به پیشگیری از ابتلا به سویه جدید می‌کند، افزود: واکسن‌های نوترکیب در پیشگیری از ابتلای مجدد، بسیار کمک کننده هستند و واکسن نورا نیز از واکسن‌های نوترکیب است که در تست‌های تشخیصی توانسته است تا ۹۴ درصد از ابتلا به کرونا پیشگیری کند.

وی ادامه داد: همه افرادی که ۶ ماه از آخرین نوبت واکسن شان گذشته است، واکسن یادآور را برای ایمنی بیشتر در برابر سویه جدید شیوع یافته تزریق کنند.