اخبار و رویدادها

روند مرگ‌های کرونایی افزایشی خواهد بود

روند مرگ‌های کرونایی افزایشی خواهد بود


به گزارش خبرگزاری مهر، بهرام عین‌اللهی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از محل واکسیناسیون واکسن نورا در بیمارستان بقیه‌الله الاعظم (عج) بازدید کرد.
عین‌اللهی در حاشیه این بازدید با گرامی‌داشت اعیاد گذشته و پیشرو گفت: در چنین روز فرخنده‌ای شاهد اجرای واکسیناسیون واکسن نورا هستیم. واکسن نورا یکی از واکسن‌های بسیار پیشرفته از پروتئین نوترکیب است و طبق مطالعاتی که در دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله که در واقع تولیدکننده واکسن است، انجام شده در ۹۴ درصد موارد مؤثر بوده و می‌توان گفت از واکسن‌های بدون عارضه کشور است و مطالعات و مقالات آماده شده نیز حاکی از همین موضوع است.
وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: امیدواریم این واکسن در کشور توزیع شود و به‌خصوص الان که وارد موج هفتم کرونا شدیم، توصیه به هم‌وطنان این است که حتماً مراجعه کنند و واکسن یادآور خود را تزریق کنند تا شاهد درگیری بیشتر مردم نباشیم.
وی اظهار کرد: در حال حاضر در شروع موج هفتم کرونا هستیم و از یکی دو هفته قبل افزایش مراجعان و بستری را داشتیم.
عین‌اللهی تصریح کرد: طبیعی است که وقتی افزایش مراجعان و بستری ایجاد می‌شود و بیماران بدحال به آی سی یو منتقل می‌شوند، آمار مرگ و میر بالا خواهد رفت و با توجه به اینکه در حال حاضر بین هفته دوم تا سوم هستیم مرگ و میر دورقمی شده است.
وزیر بهداشت در پایان اظهار کرد: امیدواریم با واکسیناسیون و رعایت پروتکل‌های پیشگیری‌کننده کرونا شاهد کم شدن آمار باشیم.
وی با تاکید بر اینکه آمار فوتی‌های کرونا به‌دلیل اینکه مراجعان و بستری زیاد بوده افزایشی خواهد بود، اذعان کرد: هر زمان که مراجعان و بستری کاهش یافت، آمار فوتی‌ها نیز کاهش پیدا خواهد کرد، اما در حال حاضر مراجعان و بستری کاهشی نیست